Sondy

Ile czasu poświęcasz na naukę chemii w tygodniu

Migawki

ELEKTROCHEMIA

Zadania utrwalające z działu ELEKTROCHEMIA do pobrania

Obraz losowy

dzien_chemii_201313_20130620_1242977328.jpg
Klasa 3a na zajęciach z chemii w Katowicach Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Image

W dniu 09.10.2015 r. uczniowie klasy 3a oraz kilkoro uczniów klasy 3d brało udział w zajęciach laboratoryjnych z chemii w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczniowie wykonywali szereg doświadczeń z alkoholi, cukrów i białek.

Matura próbna z chemii wydawnictwa WSiP Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
W dniu 27 listopada 2015 r. zostanie przeprowadzona matura próbna z chemii na poziomie rozszerzonym wydawnictwa WSiP dla uczniów klas III. Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy wybrali chemię na egzaminie maturalym do wzięcia w niej udziału.

V Szkolny Dzień Chemii, 19.06.2015 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Image

W piątek, 19 czerwca 2015 r. odbył się w naszej szkole V Szkolny Dzień Chemii. W tym roku hasłem przewodnim były niemetale i ich związki. W imprezie uczestniczyły klasy: 1c (Fluorowce), 1d (Ozonki), 2a (Drużyna N), 2c (Allilki), 2d (Siarczki). Każda z klas przygotowała program artystyczny oraz konkurs chemiczny. Program artystyczny składał się z piosenki na temat wylosowanego wcześniej niemetalu, scenki tematycznej a także filmu przedstawiającego w humorystyczny sposób wylosowane niemetale. Podczas imprezy ogłoszone zostały wyniki IV Szkolnego Konkursu Chemicznego, konkursu "Alchemik" oraz konkursu "Uzależnienie - temat odległy czy bliski". Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Na zakończenie zostały podsumowane wyniki "Gali Chemików". Zwycięska grupa "Drużyna N" otrzymała puchar a także zaśpiewała swoją piosenkę, która zakończyła nasze święto.

Zobacz fotoreportaż. Więcej informacji tutaj.

Zaproszenie na V Szkolny Dzień Chemii Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Image

W dniu 19 czerwca 2015 r. odbędzie się w auli szkolnej V Szkolny Dzień Chemii. W uroczystości biorą udział klasy z rozszerzeniem chemicznym: 1c, 1d, 2a, 2c i 2d.

Zapraszają uczniowie i nauczyciele chemii.

Po raz kolejny nasi licealiści brali udział w zajęciach na Wydziale Chemii UJ w Krakowie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Image

W czwartek, 11 czerwca 2015 uczniowie klas 2a, 2c i 2d brali udział w zajęciach z chemii na UJ w Krakowie. W ramach zajęć z kriogeniki licealiści wysłuchali wykładu na temat niskich temperatur, historii skraplania gazów i zastosowań kriogeniki oraz obejrzeli szerg doświadczeń przedstawiających niezwykłe właściwości substancji w niskich temperaturach (przy zastosowaniu ciekłego azotu, temp. ok. -196 i ciekłego powietrza, temp. ok. -191 stopni Celsjusza). Kolejnymi zajęciami były Spotkania z ciekawą chemią, podczas których zostało przeprowadzonych 19 ciekawych doświadczeń wraz z ich omówieniem.

Zobacz fotoreportaż.

Matura próbna z chemii dla klas przedmaturalnych Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
We wtorek 9 czerwca 2015 r. odbędzie się matura próbna z chemii dla uczniów klas II. W maturze próbnej biorą udział klasy: 2a, 2c, 2d. Matura trwa 180 minut, rozpoczęcie o godzinie 7.30.

IV Szkolny Konkurs Chemiczny Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Image

W poniedziałek, 25 maja 2015 r. odbył się IV Szkolny Konkurs Chemiczny. W kategorii klas I wzięło udział 43 uczniów a kategorii klas II 27 uczniów. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas V Szkolnego Dnia Chemii.

Klasa 2c na zajęciach laboratoryjnych w Katowicach Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Image

W piątek, 27.03.2015 klasa 2c brała udział w zajęciach laboratoryjnych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczniowie wykonywali szereg doświadczeń dotyczących związków chromu i manganu oraz metali grup głównych. Zobacz fotoreportaż.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 93